Prvi dani nove godine u klubu su rezervirani za godišnju skupštinu kluba. Kao što je po statutu NK Polet Sveti Martin na Muri i predviđeno na ovogodišnjoj skupštini kluba ove godine morali su se održati i izbori za nove članove uprave kluba.

Tako je u petak 19. studenog 2018. godine s početkom u 18:00 sati održana redovna izborna godišnja skupština Nogometnog kluba Polet. Uz izvješća predsjednika, trenera seniora, te izvješća predsjednika škole nogometa, podnesena su i financijska izvješća te planovi za tekuću nam godinu.

Godišnju skupštinu je već tradicionalno vodio sada bivši načelnik Franjo Makovec s radnim predsjedništvom: članovi- Stanko Perčić i Miroslav Novinščak te zapisničar Mihael Breznik.

Predsjednik Miroslav Novinščak je u uvodu sve pozdravio te podnio opširno izvješće o radu kluba tijekom dvogodišnjeg predsjedničkog mandata. Osvrnuo se na rad kluba kao cjeline u 2017. godini. Napomenuvši da je klub ipak uz pomoć sponzora i svih svojih članova i u prošloj godini uspio uspješno poslovati, ali još su uspješniji bili sportski rezultati svih momčadi kluba, a posebice seniorske momčadi. Osvajanje naslova Međužupanijske lige ČK-VŽ, dvije godine zaredom osvajanje naslova Zimskog malonogometnog prvenstva klubova u Atonu. Također je spomenuo da su u Svetom Martinu na Muri dva puta boravili i trenirali "Vatreni", da se radilo i na infrastrukturnom planu. Dva puta pred dolazak Hrvatske nogometne reprezentacije sanirani je kompletni travnjak na glavnom terenu, postavljena je nova pocinčana ograda, na tribine su postavljene plastične sjedalice, postavljeno dječje igralište, obnovljene prostorije kod šanka i svlačionica te niz manjih zahvata.

Nakon predsjednika čuli smo i financijsko izvješće. Klub je uspio unatoč teškim vremenima završiti na pozitivnoj nuli. Nakon financija došlo je na red izvješće predsjednika  Škole nogometa"sveti Martin" Tomislava Gradiček koji je spomenuo vrlo uspješan rad škole nogometa na sportskom ali i financijskom planu. Poslije mlađih kategorija na red je došao i trener seniora Stevica Žganec. Njegova momčad kao što je poznato u prošloj godini osvojila je naslov prvaka Međužupanijske nogometne lige Čakovec-Varaždin, ali i dva puta za redom osvojila naslov Zimskog klupskog prvenstva na mantinele u Atonu.

Financijski plan i plan rada za tekuću godinu podnio je član uprave NK Polet Stanko Perčić navevši da postoji široka lepeza kratkoročnih i dugoročnih planova vezanih uz NK Polet. Već su počeli pripremni radovi za treće pomoćno igralište. Velika i dugogodišnja želja je napraviti igralište s umjetnom travom. Ali za realizaciju tog projekta treba nam pomoć  Hrvatskog i Međimurskog nogometnog saveza te lokalne i regionalne samouprave i sponzora. U planu je i jedan veći projekt koji do sad nije bio objavljenu u široj javnosti. Riječ je o postavljanju profesionalnih reflektora na glavno i pomoćno igralište, čime bismo osvijetlili dva terena i dobili mogućnost treniranja ali i igranja službenih utakmica u noćnim satima. Projektni plan za reflektore je završen, trenutno se čeka građevinska dozvola. Projekt je također kandidiran i na fondove Europske unije. Sva potrebna dokumentacija je poslana te sada čekamo rezultate hoće li će taj projekt biti i prihvaćen te odobrena sredstva EU.

Sedamdesetak skupštinara odabralo je i novi Upravni odbor kluba. U novom Upravnom odboru većinom su osobe koje su bile i u bivšem Upravnom odboru, ali ima i nekih osvježenja. Ovom redovnom izbornom godišnjom skupštinom novoizabrani u Upravni odbor su Branimir Blajić i Tomislav Gradiček.

Novi upravni odbor na mandat od dvije godine čine: Vitomir Kralj, Jože Kirec, Dragutin Kralj, Mihael Breznik, Tomislav Kralj, Mijo Flac, Zvonko Šardi, Ladislav Söke, Željko Novak, Ivan Jurinić, Stjepan Novak, Srećko Tomažić, Drago Heric, Martin Jakopić, Stanko Perčić, Davor Šardi, Zoran Šardi, Milan Varšić, Miroslav Novinščak, Alen Stojko, Goran Makovec, Tomislav Gradiček i Branimir Blajić.

Za novog-starog predsjednika NK Polet izabran je Miroslav Novinščak. Kao i u prošlom mandatu tajnik ostaje Mihael Breznik, a blagajnici ostaju Vitomir Kralj i Jože Kirec. Sportski direktor nogometnog kluba Polet je Zoran Šardi. Nadzorni odbor kluba čine: Franjo Makovec, Dražen Crnčec i Branko Varšić. Mandat novoizabranih čelnih ljudi kluba traje dvije godine.

Miroslavu Novinščaku te cjelokupnom novoizabranom upravnom odboru ovim putem želimo puno sreće i uspjeha u budućnosti te da klub i dalje ide uspješnim stazama kao i u svojoj bogatoj prošlosti.

FOTO (Tomislav Kralj):

16. kolo 4. NL ČK-VŽ