Login

17. kolo 3.HNL-Sjever NK"POLET"-NK"KRIŽEVCI"

Ocjena: / 16
LošeOdlično

U subotu, 09. ožujka 2013. godine u 15:00 sati igrano je 17.kolo 3.HNL-Sjever, tj.prvo proljetno kolo, između NK "POLET" i NK "KRIŽEVCI" iz Križevaca. Po prohladnom i kišovitom vremenu za igru pred 200 gledatelja NK"Polet" pobjedio je NK"Križevci"rezultatom 2-0. Prvo poluvrijeme završilo je 0-0. Strijelci za NK"Polet" u nastavku bili su Mihael Karlovčec-Majk i Ante Begović. Pogledajte video...

Subotnjom utakmicom počeo je proljetni dio sezone u 3.HNL-Sjever. Zbog loših vremenskih uvjeta prvo kolo je odgođeno pa je nastavak počeo sa 17. kolom. U goste nam je došla posljednje plasirana momčad iz Križevaca. Naš prvi susret u Križevcima je završio pobjedom domaćina rezultatom 2:1. Našu ekipu su napustili Igor Šoštarić, Matej Senčar te Miroslav Lisjak dok su gosti dosta izmjenili svoju postavu u odnosu na jesen.

Utakmica je započela dominacijom gostiju koji su brzim dodavanjima držali loptu u posjedu dok smo se mi povukli i čekali šansu iz kontri. U našim redovima nije bilo povezanosti što je dovelo do toga da u prvom poluvremenu nismo ozbiljno ni prešli na gostujuću polovicu. Kako je poluvrijeme odmicalo tako su gosti sve više i više stiskali našu momčad. No posjedom lopte gosti ipak nisu uspjeli stvoriti neku ozbiljniju šansu. Zanimljivo je da su gosti u prvom poluvremenu imali čak 7 kornera ali ni to im nije pomoglo da svladaju našeg vratara.

Na početku drugog poluvremena odmah u igru ulazi Sobočan koji donosi puno živosti u igru naše momčadi. Več u prvom napadu u drugom poluvremenu nakon odličnog prodora Mihaela Karlovčeca i centaršuta dolazimo do vodstva. Lopta se nakon centaršuta nespretno odbila od obrambenog igrača i svladala vratara. Pogodak kao da je dao krila našoj momčadi koja je borbenošću sve više nadoknađivala manjak kombinatorike u igra. Pa tako samo 6 minuta kasnije nakon kornera najprije Horvat ima odličnu priliku za zabit gol, ali u posljednji tren neko od braniča loptu odbija u korner. Novi korner donosi nam novi pogodak. Najbolje se u gužvi šesnaesterca snašao Ante Begović koji neometan sa nekih 5 metara ubacuje loptu u mrežu za novo slavlje naših navijača. I nakon pogotka više se trudimo od gostiju koji su i dalje pokušavali kombinatorikom doći do našeg gola. No naša obrana je drugo poluvrijeme odigrala odlično tako da gosti ni u tom dijelu igre nisu imali neku izrazitu šansu.

U fer i korektnoj igri ( samo dva žuta kartona ) naša momčad je više sretno i spretno došla do izrazito važna tri boda. Gosti nisu zaslužili takav poraz ali ne pobijeđuje uvijek u nogometu momčad koja je bila bolja tokom igre.

Nakon domaće pobjede slijedi nam gostovanje u Čakovcu kod jednih od kandidata za naslov prvaka u 3.HNL-sjever NK Međimurja. Nadajmo se dobroj igri naše momčadi i novom dobrom rezultatu.