PRATITE NAS NA:

Nakon duge zimske dvoranske sezone i odigranih mnogobrojnih turnira i Zimske lige limača u organizaciji Međimurskog nogometnog saveza u subotu 11.3.2017. započeo je proljetni dio sezone u ligi HNS – Središta Varaždin – PIONIRI A za kategoriju U-10.

11.3.2017. u sklopu 16. kola bili smo domaćini NK Virovitica. U jesenskom međusobnom susretu u Virovitici zabilježili smo nesretni minimalni poraz uz puno bolju igru od protivnika, pa smo s pravom računali na pobjedu u ovoj utakmici. Međutim, odigrali smo prilično lošu utakmicu u svim segmentima te smo zasluženo poraženi s 1:4. Strijelac našeg počasnog pogotka bila je Ema Čurin.

Tjedan dana kasnije, 18.3., gostovali smo u Varaždinu kod NK Varaždin. Iako smo odigrali nešto bolju utakmicu nego prije tjedan dana i poveli već u 1. minuti susreta, previše smo griješili u obrani tijekom čitavog susreta i na kraju smo poraženi s ipak previsokih 6:2. Strijelac oba naša pogotka bio je Fran Hočuršćak.

U sklopu 18. kola dočekali smo NK Križevci koji su nas u jesenskom dijelu porazili s glatkih 3:0, a i njihov dobar ulazak u proljetni dio prvenstva ih je stavljao u ulogu favorita. Međutim, od početka utakmice smo pokazali iznimni trud i htijenje, opet zabili gol u 1. minuti preko Frana Hočuršćaka, ali ovaj put i uspjeli vodstvo zadržati do kraja. U tvrdoj utakmici bilo je nekoliko prilika i s jedne i druge strane, međutim rezultat se nije mijenjao od 1. minute i našeg pogotka te smo se veselili prvoj proljetnoj pobjedi.

19.kolo nam je donijelo daleki put u Ždralove. Kašnjenje autobusa na polazak, dolazak u Ždralove tek 20 minuta prije početka utakmice nisu baš bili dobra priprema pred utakmicu. Međutim, odigrali smo prilično dobru utakmicu iako je krajnji rezultat glasio 2:2. Dominirali smo tijekom cijele utakmice, dvaput pogađali okvir vratiju domaćeg vratara, promašili kazneni udarac i imali još puno opasnih situacija pred golom domaćina, koji je iskoristio dvije velike greške u našoj obrani i nažalost morali smo se zadovoljiti samo neriješenim ishodom. Strijelac oba naša pogotka bio je Fran Hočuršćak.

U 20. kolu ugostili smo ekipu NK Koprivnica, tj. momčadi zajedničke škole nogometa NK Slaven Belupo i NK Koprivnica za koju nastupaju dječaci rođeni 2007. godine. Pokazali da smo i danas da iz utakmice u utakmicu napredujemo i igramo sve bolje i zasluženo smo slavili protiv jednog dobrog i kvalitetnog protivnika s 2:0. Naši strijelci bili su Fran Hočuršćak u 8. minuti susreta te Ema Čurin u 33. minuti.

Trenutno se nakon odigranih 20. kola nalazimo na 11. mjestu (od ukupno 16 momčadi) tablice sa skupljenim 21 bodom.

U navedenim utakmicama nastupili su: Ivan Pintarić, Dario Zadravec, Fran Bistrović, Irian Novinščak, Teo Turk, Vanja Tuksar, Mark Oletić, Borna Rihtarec, Leon Novak, Tin Teljega, Ema Čurin, Fran Hočuršćak i Filip David.

Trener: Zoran Šardi