Seniorska momčad ovih dana ojačala se s nekoliko novih karika kako bi mogla što uspješnije ploviti 3. HNL – Sjever. Našem klubu priključio se defenzivac Marin Fadić te dva stručnjaka koja će pojačati stručni stožer, fizioterapeut Darjan Tomašić i trener vratara Dario Kos.

22-godišnji Marin Fadić dolazi iz drugoligaša NK Međimurje (Čakovec), a pravo nastupa imat će nakon rješavanja sve potrebne dokumentacije vezane uz transfer igrača. Nadamo se da će pravo nastupa imati već u idućem kolu kad na domaćem terenu dočekujemo NK Virovitica. Marin je svoju karijeru počeo u NK Adriatic (Split) da bi ju nastavio u HNK Hajduk (Split) U-19 pa preko NK Dugopolje došao u HNK Hajduk (Split) II. Preko NK Hrvace i BSK Zmaj Blato dolazi u NK GOŠK – Dubrovnik 1919. Nakon polusezone u Dubrovniku Marin Fadić dolazi u NK Međimurje (Čakovec) gdje u proljetnoj polusezoni bilježi 6 nastupa u 2. HNL. Marinu želimo dobrodošlicu u naš klub te puno zdravlja, a izostankom ozljeda sigurni smo da će pružiti puno radosti za naše navijače.

Ulaskom 3. HNL – Sjever porasli su zahtjevi natjecanja i konkurencija te ako želimo biti uspješni morali smo pojačati ne samo momčad već i stručni stožer. Jedna od novosti u klubu je dovođenje stručnog i licenciranog trenera vratara koji trenutno i radi u ŠN Varaždin. Riječ je o Dario Kosu, on će osim s golmanima seniorske momčadi (Dino Jambres i Mišel Horvat) intenzivno raditi i s Nikom Perčićem, perspektivnim juniorskim vratarem koji ozbiljno kuca na seniorska vrata. Osim njih Dario će jednom tjedno trenirati i sve vratare svih mlađih uzrasnih kategorija naše Škole nogometa. Angažiranje licenciranog trenera vratara svakako je hvalevrijedan potez Uprave kluba i Škole nogometa.

Na domaćoj derbi utakmici protiv NK Rudar (Mursko Središće) i pobjedi 4:0 od klupe se nakon više od 30 godina oprostio naš fizioterapeut Dragutin Kralj. Umjesto njega, ulogu fizioterapeuta obavljat će Darjan Tomašić iz Varaždina. Darjan je prije dolaska u NK Polet bio fizioterapeut u NK Varteks iz Varaždina u razdoblju od 2010. do 2012., pa nakon Varteksa od 2013. do kraja 2017. godine u NK Slaven Belupo iz Koprivnice. U drugom dijelu sezone 2018./2019. ulogu fizioterapeuta obavljao je u NK Varaždin da bi se početkom ove sezone pridružio nama u NK Polet.
Dovođenjem trenera vratara i fizioterapeuta smo opet napravili stepenicu više u funkcioniranju kluba, stepenica koja je potrebna itekako potrebna u višem rangu natjecanja.

FOTO:

NK Rudar