PRATITE NAS NA:

Emanuel Mihalić, naš centralni branič nedavno je bio s HNK Rijeka na mini pripremama u Umagu. Riječki prvoligaš bio je oduševljen našim defenzivcem te ga odlučio i zadržati.

Na kratkim pripremama u Umagu glavni trener HNK Rijeka Simon Rožman i njegov stručni stožer bili su iznenađeni i iznimno zadovoljni sposobnostima našeg 20-godišnjeg stopera. Čelnici Rijeke nisu imali izbor te su sudeći po njihovim riječima jednostavno morali zadržati Mihalića. Ali zbog nekih nepredviđenih okolnosti Emanuel Mihalić se još ovo proljeće neće pridružiti igračima Simona Rožmana već će proljetnu polusezonu odigrati na posudbi. Tako je pao dogovor da Emanuel kao igrač HNK Rijeka produži na posudbu u 2. HNL u NK Hrvatski Dragovoljac.

NK Hrvatski Dragovoljac trenutno je s tri boda prednosti vodeća momčad 2. Hrvatske nogometne lige. Pred Emanuelom je stoga dostojan izazov kako s novom momčadi izboriti ulazak u najelitniji razred hrvatskog nogometa. Svoje domaće utakmice igraju u Sigetu, zagrebačkog gradskoj četvrti na SRC Stjepan Spajić koji može primiti 5000 gledatelja. Navijačka skupina koja prati NK Hrvatski Dragovoljac naziva se Crni ratnici.

Odlazak Mihalića baš u HNK Rijeka nije nimalo slučajan. Podsjećamo 15. listopada 2020. godine predsjednik NK Polet Miroslav Novinščak i sportski direktor HNK Rijeka Ivan Mance u službenim prostorijama kluba na stadionu Rujevica potpisali su ugovor o suradnji. Uz brojne druge aspekte koje sadržava ugovor u suradnji jedan važan dio je i međusobna razmjena igrača. Odlazak Mihalića u Rijeku samo je početak nadamo se bogate i uspješne suradnju iz koje će zasigurno korist imati i jedan i drugi klub.

Emanuel Mihalić u Polet došao je iz NK Varaždin u ljetnom prijelaznom roku 2019. godine te sezonu i pol nastupao u crvenom dresu. 20-godišnji stoper svojom je zrelošću i zalaganjem na terenu ubrzo oduševio naše navijače te će njegov odlazak biti veliki hendikep koji ćemo, nadamo se, kvalitetno nadoknaditi. U voljenom crvenom dresu ukupno je odigrao 41 službenu utakmicu, od toga 30 nastupa u 3. HNL – Sjever te 11 kup utakmica.S nama je osvojio i jedan trofej, kup Međimurskog nogometnog saveza. Ali ovi statistički podaci ne mogu dočarati nemjerljiv doprinos koji je Emanuel u godinu i pol dao našoj momčadi. Njegova sigurnost i zrelost u igri te diktiranje našom obranom još dugo će pamtiti naši navijači. Miha želimo ti puno sreće i što manje ozljeda u nastavku karijere. Sigurni smo da ćeš se rado sjećati razdoblja provedenog u Poletu.

 

#ZaKoga #ZaPolet

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  15. kolo 3.HNL-Sjever

   NK Polet

  -

  NK Radnik

  Sveti Martin na Muri, 06.03.2021.


  prethodno>> 14. kolo 

  NK Polet

  3-0

  NK Bjelovar

 • 1