PRATITE NAS NA:

Ovih dana od našeg kluba oprostio se jedan od naših najboljih igrača u povijesti Poleta.

Dejan Mezga odlučio je reći doviđenja našim vjernim navijačima i voljenom crvenom dresu.

Tijekom jesenskog djela prvenstva Dejan je bio načet ozljedama te zbog toga nije mogao uvijek konkurirati za sastav. Cijelu zimu vagao je svoju odluku i neki dan nam poručio da nažalost mora donijeti tešku odluku. Naime Dejan je odlučio svoj obiteljski i poslovni život nastaviti izvan Hrvatske te stoga više neće moći trenirati i nastupati za naš klub.

Dejan Mezga za Polet odigrao je 60 utakmica i zabio 54 golova od toga imao je 45 pobjeda, 6 neriješenih utakmica i 6 poraza. U dvije i pol godine koliko je proveo u Svetom Martinu na Muri odigrao je niz briljantnih partija i ušao u anale našeg kluba kao jedan od najboljih igrača u povijesti Poleta. U crvenom dresu osvojio je MŽNL Čakovec – Varaždin, zimsko nogometno prvenstvo Aton te s nama nastupao u 3. HNL – Sjever. Također je osvojio je i Kup MNS u sezoni 2019./2020.. Još dugo ćemo pamtiti njegov pogodak u pretkolu Hrvatskog nogometnog Kupa u gostima protiv NK Mladost Tribunj kada smo ostvarili povijesni uspjeh i ušli u prvo kolo Hrvatskog nogometnog Kupa. Ne smije se zaboraviti da je Dejan Mezga jedno vrijeme radio i kao trener u našoj Školi nogometa te svoje znanje prenosio i na naše najmlađe nogometašice i nogometaše.

Podsjećamo, 10.8.2018. godine kada je našem klubu pristupio bivši internacionalac Dejan Mezga. 33-godišnji Dejan Mezga u svojoj karijeri igrao je redom za NK Varteks Varaždin, NK Čakovec, NK Maribor, NK Hajduk Split, FC Apollon Limassol (Cipar), pa opet NK Maribor, CD Nacional Madeira (Portugal), NK Inter Zaprešić te na kraju NK Varaždin. U svojoj karijeri osvojio je 6 puta nacionalno prvenstvo Slovenije i 3 puta slovenski Kup. U svojoj karijeri uz sva ostala natjecanja ubilježio je i 22 nastupa u UEFA Europa ligi u kojoj je zabio 3 gola. Najveći trag u svojoj bogatoj karijeri sigurno je ostavio u Mariboru gdje je u 242 nastupa zabio 61 gol, ali je ušao duboko u srce svih Viola koji ga smatraju jednom od legendi kluba i jednim od najboljih stranaca u klubu. Sudeći prema svemu navedenom možemo reći da je to sigurno bilo jedno od najzvučnijih pojačanja našeg kluba u njegovoj bogatoj povijesti.

Dejane hvala ti što si dio svoje nogometne genijalnosti pokazivao i u našem crvenom dresu. I ne zaboravi, u Svetom Martinu na Muri uvijek si dobrodošao i očekujemo da ubuduće budeš naš vjerni navijač.

#ZaKoga #ZaPolet

FOTO (Tomislav Kralj):

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  15. kolo 3.HNL-Sjever

   NK Polet

  -

  NK Radnik

  Sveti Martin na Muri, 06.03.2021.


  prethodno>> 14. kolo 

  NK Polet

  3-0

  NK Bjelovar

 • 1