PRATITE NAS NA:

Svaki imalo ozbiljan pratitelj nogometa zna da je hit liga ovog prelaznog roka Pro League iz Saudijske Arabije. Iz ove u zadnje vrijeme atraktivne lige u Sveti Martin na Muri stiže nam sedmoplasirani iz prošle sezone FC Al-Ettifaq.

Svjetska javnost za klub iz Saudijske Arabije čula je pred dan-dva kada je odjeknula vijest da je novi trener seniorske momčadi slavni Steven Gerrard, bivši vezni igrač i legenda Liverpola te Engleske reprezentacije. Steven Gerrard je s Al Ettifaqom potpisao dvogodišnji ugovor, a momčadi će se priključiti u Svetom Martinu na Muri. Za 43-godišnjeg trenera ovo će biti treći angažman u seniorskoj momčadi, nakon što je tri godine (2018. – 2021.) vodio Rangers i donio mu prvi naslov prvaka Škotske nakon desetogodišnjeg posta, a potom godinu dana proveo na klupi Aston Ville, s koje je otišao u listopadu 2022. godine.

 • Trofeji mu nisu strani. Legenda koja u Ettifaq donosi slavnu povijest i uzbudljivu budućnost – dodali su iz momčadi koja sjedište ima u Dammamu.

Vitezovi Ad-Dahne kako ih zovu tamošnji mediji dolaze u subotu 8. srpnja 2023. i ostaju u našem kraju do nedjelje 30. srpnja 2023. Trenirat će na našim terenima i u teretani u sklopu Toplica Sveti Martin, a smješteni će biti naravno u "Hotel Terme Sveti Martin". Predviđeno je da imaju dva treninga dnevno, a odigrat će i nekoliko prijateljskih utakmica. Točan raspored prijateljskih utakmica saznat ćemo naknadno.

Al-Ettifaq FC dolazi iz Dammama, četvrtog grada po veličini u Saudijskoj Arabiji. Osnovani su 1945. godine. Domaće utakmice igraju na stadionu Princ Mohamed bin Fahd kapaciteta 26.000 mjesta. Boja domaćih dresova je zelena, a domaći mediji nazivaju ih i Komandosima. Ukupna vrijednost cijele momčadi je 26,4 milijuna eura. U momčadi se nalaze i reprezentativci, dvojica igraju za Saudijsku Arabiju, a po jedan za Sjevernu Makedoniju, Tunis i Švedsku. Zadnji trener im je bio španjolac Antonio Cazorla. Također kruže glasine  kako će se u njihove redove priključiti i igrač FC Bayerna iz Munchena Sadio Mane, igrač Aston Ville Philippe Coutinho te igrač talijanske AS Rome Stephan El Shaarawy.

Našim gostima i Stevenu Gerrardu želimo dobrodošlicu u naš kraj te da se što kvalitetnije pripreme na našim terenima za nadolazeće prvenstvene izazove.

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  7.kolo 3.NL-sjever

   NK Pitomača

  -

  NK Polet

  Pitomača, 30.09.2023., 16:00 sati


  prethodno>> 6.kolo 3.NL-sjever

  NK Polet

  4-1

  NK Međimurje (Čakovec)

 • 1