PRATITE NAS NA:

U ljetnom prijelaznom roku 2013. godine u naš klub stigao je mladi i talentirani Nikola Barat.

Odmah smo znali da će biti pojačanje u veznom redu. 10 godina poslije postao je jedan od najdugovječnijih kapetana i jedna od najvećih legendi kluba. Negdje između, u tih 10 sezona pokupio je i 3 naslova međužupanijske lige, naslov 3.Hrvatske nogometne lige-sjever, 3 naslova malonogometnog prvenstva Međimurja i jedan međimurski Kup.

Godine 2013., tada 20-godišnji mladić nije ni slutio kakva ga avantura u crvenom dresu očekuje. Do danas skupio je ukupno 280 službena nastupa, što u prvenstvu, što županijskom, što u nacionalnom Kupu. Sve vrijeme Nikola je bio kapetan i s ponosom nosio broj 10 na svojim leđima. Već cijelo desetljeće dirigira našom igrom s pozicije zadnjeg veznog. S pravom možemo reći da je on naš motor ekipe, ali njegova mirnoća pod najvećim pritiskom je neprocjenjiva za Polet. Jednako je snažan i u ofenzivnom i defenzivnom dijelu igre. Fizički je uvijek jedan od najspremnijih igrača na terenu, tehnički besprijekoran, a zanimljivo da nikad nije bio najviši na terenu, ali igra i više nego odlično glavom te je tako zabio mnoge pogotke. Te kvalitete prepoznali su mnogi, te je s pravom više puta proglašavan najboljim igračem lige. Na terenu je trenerova produžena ruka, a van terena prvi u slavlju pobjeda, ali i dostojanstven u porazu.

Naši navijači Red Boys-i svrstavaju ga uz bok najvećih legendi kluba te je on jedan od miljenika naše publike. Nikola je također poznat po izuzetno fer i poštenoj igri i sjajnom karakteru stoga ga cijene i protivnici i suci. Važno je napomenuti da je Nikola lider na terenu, ali isto tako i van terena te je školski primjer kako bi se svi kapetani morali ponašati. Svojim stavom, znanjem, karakterom i ponašanjem s pravom je uzor i primjer mnogim mladim nogometašima. 

„Jako sam ponosan što smo zajedno postigli u ovih 10 godina. Ovo je poseban put kojim hodam već 10 godina i zahvalan sam svima koji su bili dio toga, veliko hvala suigračima, trenerima, ljudima u klubu i navijačima na podršci.“ rekao je Nikola Barat i obećao da će se s još većim žarom truditi da Polet i dalje s njim niže nove uspjehe.

Nikola Barat je već sad istinska legenda kluba i njegov doprinos Poletu ostavit će neizbrisiv trag u povijesti  kluba.

Nikola fala ti!

#ZaKoga #ZaPolet

 

FOTO (Tomislav Kralj):

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Najave

 • Seniori +

  7.kolo 3.NL-sjever

   NK Pitomača

  -

  NK Polet

  Pitomača, 30.09.2023., 16:00 sati


  prethodno>> 6.kolo 3.NL-sjever

  NK Polet

  4-1

  NK Međimurje (Čakovec)

 • 1