PRATITE NAS NA:

Iza ekipe limača U-10 je rezultatski vrlo uspješno razdoblje, naime u 5 prvenstvenih kola odigranih kroz drugi dio mjeseca travnja i početak svibnja (21. – 25. kolo) ubilježili smo pobjede u svim utakmicama uz jako dobru igru svih igrača koji su sudjelovali u navedenim utakmicama.

Isto tako, na turniru koji je organizirala naša Škola nogometa povodom Praznika rada osvojili smo 2. mjesto uz isti broj bodova, ali slabiju gol razliku od prvoplasirane Šn Rudar iz Murskog Središća.

 1. kolo nosilo je gostovanje u Novom Marofu, protiv ekipe koju smo u jesenskom dijelu prvenstva na domaćem terenu minimalno porazili uz gol u posljednjim minutama utakmice. Ovaj puta bili smo potpuno dominantna ekipa i u prvom dijelu utakmice golovima Frana Hočuršćaka i Eme Čurin vodili 2:0. U nastavku se nastavila naša dominacija uz puno neiskorištenih prilika, da bi pred kraj susreta dopustili domaćinu da iz jedinog udarca na naš gol zabije pogodak i smanji rezultat na neizvjesnih 2:1. Međutim vrlo brzo su, još jednom Ema Čurin te Borna Rihtarec svojim golovima riješili neizvjesnost i pitanje pobjednika te postavili konačni ishod utakmice 1:4.
 2. kolo je odigrano u srijedu 19.4., pošto su bili školski praznici, a po jako hladnom i vjetrovitom vremenu (tijekom utakmice padao snijeg) ugostili smo momčad Nš Međimurje-Čakovecza koju nastupaju igrači ulaznog godišta u ovaj uzrast i s kojom u prošlosti rezultatski nismo najbolje prolazili. Međutim ovaj put smo pokazali jaku dobru igru, bili bolji i efikasniji protivnik i zasluženo slavili s 4:1 (3:0). Po 2 pogotka za našu momčad postigli su Ema Čurini Fran Hočuršćak.

U 23. kolu smo ponovno bili domaćini, ovaj put ekipi Nk Podravina iz Ludrega. Utakmicu smo odigrali nešto slabije nego prethodne utakmice, međutim i takva igra bila nam je dovoljna da ostvarimo pobjedu od 2:1 (2:0). Strijelac prvog našeg pogotka bio je Leon Novak, dok je drugi bio autogol gostiju.

 1. kolo donijelo nam je susjedni derbi protiv ekipe Rudara iz Murskog Središća. U jesenskoj međusobnoj utakmici samo nas je izuzetno loš ulazak u utakmicu stajao poraza. Ovaj put nismo dopustili najboljim domaćim igračima da se razigraju i od prve minute krenuli odlučno i na kraju zasluženo slavili gostujuću pobjedu 1:2 (0:2). Vrlo brzo smo poveli, već u 5. minuti strijelac prvog našeg pogotka bio je Fran Hočuršćak, da bi u posljednjih trenucima prvog poluvremena, našu bolju igru potvrdio i našim drugim pogotkom Fran Bistrović. U drugom poluvremenu uspješno smo branili našu prednost do pred kraj susreta kada domaćini smanjuju, međutim rezultat se do kraja nije mijenjao.

U sklopu 25. kola bili smo domaćini ekipi Nk Ivančica iz Ivanca. Iako smo u nizu dobrih igara i rezultata, a isto tako smo se na jesen iz Ivanca vratili sa sigurnom 0:3 pobjedom, znali smo da je pred nama teška utakmica, jer je i momčad Ivančice u dobrom nizu i bilježi respektabilne rezultate u posljednje vrijeme. I nismo se prevarili, gosti su odigrali dobru utakmicu i bili tvrd zalogaj, međutim mi smo odigrali jednu od boljih utakmica ove sezone i na kraju zasluženo slavili s 4:1 (2:0). Mrežu gostiju načela je Ema Čurin u 8. minuti utakmice. Pred kraj poluvremena, u 20. minuti, Petar Novak preciznim udarcem iz daljine povisuje na 2:0, rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s našom laganom inicijativom, međutim, gosti su uspjeli 6 minuta prije kraja smanjiti na 2:1. Već u sljedećem napadu zabijamo i mi, točnije svoj drugi pogodak Ema Čurin za 3:1, da bi minuti prije kraju susreta jednu od pregršt lijepih akcija prizemnim udarcem u suprotni vratarev kut završio Irian Novinščak i postavio konačni ishod utakmice.

Trenutno se nakon odigranih 25 kola nalazimo na 6. mjestu (od ukupno 16 momčadi) tablice sa skupljenih 33 boda. U nastavku prvenstva slijede nam susreti s vodećim momčadima lige koje su dosad pokazale superiornost u odnosu na ostale ekipe u ligi. Ipak, vjerujemo da im u ovom trenutku  možemo barem malo ozbiljnije parirati nego u jesenskom dijelu prvenstva.

U navedenim utakmicama nastupili su: Dario Zadravec, Ivan Pintarić, Fran Bistrović, Irian Novinščak, Teo Turk, Vanja Tuksar, Mark Oletić, Borna Rihtarec, Leon Novak, Tin Teljega, Ema Čurin, Fran Hočuršćak i Filip David.

 

Trener: Zoran Šardi

 

 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Izvještaj

Grb NK Polet Sveti Martin na Muri

5:3

Grb NK Podravina
NK Polet
NK Podravina
 
30.kolo, 4.NL Čakovec-Varaždin
09.06.2018., 17:30 sati, Sveti Martin na Muri
Opširnije...

Najave

 • Seniori +

  Turnir Prijateljstva 2018

   NK Polet - NK Komenda

  -

  USV St.Anna - NK Grobničan

  Sveti Martin na Muri, 13.07.2018., 16:30 sati


  prethodno>> 30. kolo 4. NL ČK-VŽ

  NK Polet

  5-3

  NK Podravina


 • Veterani +

  11. kolo Veterani 'Sjeverozapad'


  NK Mura

   vs

  NK Polet

  Sveti Martin na Muri, proljeće 2017. u 10.00 sati


  prethodno>>10.kolo Veterani


  NK Polet

  -

  NK Bratstvo

 • Juniori +

  14. kolo U-17 kvalitetna liga


  ŠN Sveti Martin

  vs

  ŠN petica

  Hlapičina, 18.03.2017. u 15:00sati


  prethodno>>13.kolo


  ŠN Sveti Martin

  4-2

  ŠN Sloga/Strahoninec

 • U-14 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 126.03.2017., u 11:15 sati


  prethodno>>175.kolo

  NK Varaždin

  3-1

  NK Polet

 • U-12 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 26.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>17.kolo

  NK Varaždin

  4-0

  NK Polet

 • U-10 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 26.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>17.kolo

  NK Varaždin

  6-2

  NK Polet

 • U-8 +

  10.kolo POČETNICI  ŠN Sveti Martin

  vs

  ŠN Sloga 09

  Sveti Martin na Muri, 25.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>9.kolo


  ŠN Sveti Martin

  1-1

  ŽNK Katarina Zrinski

 • 1