PRATITE NAS NA:

Posljednjim 30. kolom i gostovanjem u Đurđevcu završila je sezona za ekipu limača u-10 u ligi HNS – Središte Varaždin – Pioniri A. Sam završetak sezone, odnosno zadnjih 5 kola rezultatski nije bilo baš najuspješnije za našu ekipu, međutim u tih zadnjih 5 kola odmjerili smo snage s najboljih 5 momčadi naše lige i iako nismo bili rezultatski najuspješniji, hrabro smo se suprotstavili svim ekipama i bili im „tvrd orah“.

Nakon što smo nanizali 8 utakmica bez poraza, 26. kolo nas je vodilo na gostovanje u Jalkovec kod vodeće ekipe lige i kasnijeg prvaka NK Varteks. Odigrali smo jako dobru utakmicu i bili u potpunosti ravnopravan protivnik i malo je falilo da otrgnemo domaćinima presudne bodove u borbi za naslov. Jedini pogodak na utakmici primili smo 10 minuta do kraja iz slobodnog udarca, da bi u posljednjoj minuti promašili najveću šansu na utakmicu. Šteta zbog poraza, međutim zadovoljstvo zbog igre.

U sklopu 27. kolo ugostili smo ekipu NK Bjelovar. U jesenskom dijelu sezone u gostima u Bjelovaru doživjeli smo svoj najviši poraz ove sezone, tada je domaćin bio bolji rezultatom 7:1. Bili smo svjesni da smo u odnosu na taj susret značajno napredovali i odlučno smo ušli u susret s željom da se nakon odlične igre, ali i poraza u Jalkovcu, vratimo na pobjedničke staze. Ekipa Bjelovara je tijekom utakmice bila mrvicu dominantnija ekipa, međutim mi smo hrabrom i borbenom igrom uspjeli doći do vodstva u 35. minuti preko Frana Hočuršćaka. I kada su svi očekivali kraj utakmice i veliko slavlje, u zadnje 3 minute ponestalo nam je snage i koncentracije te radimo nekoliko grešaka u obrani i primamo dva gola i nažalost opet gubimo utakmicu rezultatom 1:2, iako smo zavrijedili barem bod.

Nakon dvije utakmice u kojima smo igrom i zalaganjem zavrijedili nešto više od poraza, u 28. kolo smo zasluženo poraženi od odlične ekipe Slaven Belupa. Iako je krajnji rezultat visokih 5:0 za domaćine, nije tijekom prvog poluvremena izgledalo da će tako završiti. Naime, domaćini su bili ekipa koja je više imala loptu u nogama i napadala, međutim bez nekih velikih i izrazitih šansi. Mi smo se dobro branili sve do 4 minute pred kraj poluvremena kada naš vratar radi veliku grešku i poklanja domaćinima vodstvo. Na početku drugoga poluvremena promašujemo dvije velike prilike 1 na 1 s golmanom i nestajemo s terena. Kvalitetni domaćini to koriste i u razmaku od 4 minute zabijaju nam 4 pogotka za krajnjih 5:0.

Nakon visokog poraza protiv Slavena u 29. kolu smo dočekali ekipu NK Međimurje koja je u proljetnom dijelu prvenstva zabilježila sve pobjede i još uvijek je bila u borbi za naslov prvaka. Prvo poluvrijeme smo odigrali u potpunosti ravnopravnu utakmicu, međutim pred kraj poluvremena smo primili nesretan gol koji je usmjerio daljnji tijek igre. U drugom poluvremenu gosti su bili bolji protivnik i u zadnjih 5 minuta uspjeli s još 2 pogotka uvjerljivo slaviti s 3:0.

Zadnje kolo donijelo nam je gostovanje u Đurđevcu, protiv ekipe koja nas je na domaćem terenu u jesenskom dijelu prvenstva glatko porazila s 3:0. Ovaj put smo im uzvratili istom mjerom i identičnim rezultatom. Odigrali smo odličnu utakmicu i u obrani i u napadu, a akcije iz kojih smo postigli pogotke bile su mala remek djela, čemu i svjedoči veliki pljesak svih nazočnih, kako naših, tako i domaćih roditelja i navijača prilikom izlaska s terena nakon utakmice. Dva pogotka zabila je Ema Čurin dok je jedan djelo Frana Hočuršćaka.

U navedenim utakmicama nastupili su: Dario Zadravec, Ivan Pintarić, Fran Bistrović, Irian Novinščak, Teo Turk, Vanja Tuksar, Mark Oletić, Borna Rihtarec, Leon Novak, Ema Čurin, Fran Hočuršćak i Filip David.

Prvenstvo smo završili na 9. mjestu s osvojenih 39 bodova, 12 utakmica smo pobijedili, 3 odigrali neriješeno, dok smo 15 izgubili s gol razlikom 46:62. Mogli smo imati i koji bod više, pogotovo u jesenskom dijelu prvenstva, međutim pokazali smo kontinuirani napredak kako je sezona odmicala i to je ono što veseli i što mene kao trenera čini zadovoljnim. Naši najbolji strijelci u ovoj sezoni bili su Fran Hočuršćak s 18 te Ema Čurin s 13 pogodaka.

Igrači rođeni 2006. godine od sljedeće natjecateljske sezone prelaze u višu uzrasnu kategoriju, mlađe pionire u-12. Ovim putem im želim sreću s novim trenerom i novim suigračima te puno uspjeha. Momčad limača u-10 u sljedećoj sezoni sačinjavati će igrači rođeni 2007. i 2008. godine.  

Trener: Zoran Šardi

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Izvještaj

Grb NK Polet Sveti Martin na Muri

5:3

Grb NK Podravina
NK Polet
NK Podravina
 
30.kolo, 4.NL Čakovec-Varaždin
09.06.2018., 17:30 sati, Sveti Martin na Muri
Opširnije...

Najave

 • Seniori +

  Turnir Prijateljstva 2018

   NK Polet - NK Komenda

  -

  USV St.Anna - NK Grobničan

  Sveti Martin na Muri, 13.07.2018., 16:30 sati


  prethodno>> 30. kolo 4. NL ČK-VŽ

  NK Polet

  5-3

  NK Podravina


 • Veterani +

  11. kolo Veterani 'Sjeverozapad'


  NK Mura

   vs

  NK Polet

  Sveti Martin na Muri, proljeće 2017. u 10.00 sati


  prethodno>>10.kolo Veterani


  NK Polet

  -

  NK Bratstvo

 • Juniori +

  14. kolo U-17 kvalitetna liga


  ŠN Sveti Martin

  vs

  ŠN petica

  Hlapičina, 18.03.2017. u 15:00sati


  prethodno>>13.kolo


  ŠN Sveti Martin

  4-2

  ŠN Sloga/Strahoninec

 • U-14 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 126.03.2017., u 11:15 sati


  prethodno>>175.kolo

  NK Varaždin

  3-1

  NK Polet

 • U-12 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 26.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>17.kolo

  NK Varaždin

  4-0

  NK Polet

 • U-10 +

  18.kolo 1.HNL-Sjever


  NK Polet

  vs

  NK Križevci

  Sveti Martin na Muri, 26.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>17.kolo

  NK Varaždin

  6-2

  NK Polet

 • U-8 +

  10.kolo POČETNICI  ŠN Sveti Martin

  vs

  ŠN Sloga 09

  Sveti Martin na Muri, 25.03.2017., u 10:00 sati


  prethodno>>9.kolo


  ŠN Sveti Martin

  1-1

  ŽNK Katarina Zrinski

 • 1