PRATITE NAS NA:

U subotu 15.11.2014.godine odigrali smo odgođeno 13. kolo prvenstva za nogometaše U-12. Bili smo domaćini, a ugostili smo ekipu NK"Mladost" iz Ždralova. Konačni rezultat ove utakmice glasio je NK Polet - NK Mladost 2:3.

U utakmicu smo krenuli vrlo dobro, ali smo već na početku mogli vidjeti da su gosti vrlo dobra momčad i da vrlo lijepo igraju od noge do noge. I mi smo znali dobro odgovoriti i u prvom poluvremenu ipak bili i bolja momčad na terenu. Nakon nekoliko pokušaja i par poluprilika u 20.minuti Josip Žganec izvodi korner sa desne strane i na opće iznenađenje svih, pogađa direktno u gol protivnika za 1:0 za veliko odušljevenje naših igrača. Malo kasnije,oko 25.minute Leo Vurušić izvodi slobodni udarac sa 25 metara od protivničkog gola, vratar odbija loptu na koju natrčava Alen Galinec i sa svega tri , četri metra promašuje cijeli gol za povećanje našeg vodstva, a po meni to je bio i ključan trenutak ove utakmice, jer gosti u prvom poluvremenu bili su neopasni za naš gol, tek jedna poluprilika s njihove strane. A onda je počelo drugo poluvrijeme i mi smo katastrofalno krenuli jer smo već nakon prvog napada primili gol za 1:1, iz katastrofalne greške naših stopera. Nismo se ni snašli, a primili u 3.minute nastavka i drugi gol za 1:2. Gosti su u tim trenucima bili apsolutno bolja momčad, a mi smo pogubili konce igre. Ipak nakon desetak tih loših minuta, pribrali smo se i opet počeli igrati, te u 40.minuti utakmice uspjeli izjednačiti rezultat na 2:2, strijelac Leo Vurušić. U 44.minuti gosti imaju slobodan udarac sa preko 25 metara od našeg gola, naš golman nije baš najbolje postavljen i lopta preko njegovih ruku ulazi u našu mrežu za 2:3. Do kraja utakmice mi diktiramo tempo, borimo se za izjednačenje. Desetak minuta prije kraja dobivamo i direktni crveni karton, (opravdano - Šafarić Dario) ali i sa igračem manje igramo dobro i na samom kraju utakmice, Martin Lesar ima čisti zicer za 3:3 ali golman gostiju nekako sretno brani ovaj udarac i ostaje konačni rezultat 2:3. Mogli bi reći vrlo sretna pobjeda gostiju, ali sve smo im mi sami poklonili, nakon velikih grešaka u obrani. Ja bih rekao i da je to klasično neiskustvo naših mladih igrača za ovu kvalitetnu ligu.
Polusezona je završena, ekipa U-12 NK Polet nakon 13.kola zauzima visoko 6.mjesto na prvenstvenoj ljestvici, (od ukupno 14 klubova), a nadam se da u proljetnom dijelu možemo i to visoko mjesto zadržati. Kao trener zadovoljan sam s ovim rezultatom kao i pristupom naših igrača, a ipak nam fale i tri-četri malo kvalitetnija igrača za više domete.

Trener: Zdravko Modlic

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

Izvještaj

Grb NK Polet Sveti Martin na Muri

1:0

Grb NK Varteks
NK Polet
NK Varteks
 
14.kolo, 3.NL Sjever
18.11.2023., 13:30 sati, Sveti Martin na Muri
Opširnije...

Najave

 • Seniori +

  15.kolo 3.NL-sjever

  NK Međimurje

  -

  NK Polet

  Čakovec, ožujak 2024.


  prethodno>> 14.kolo 3.NL-sjever

  NK Polet

  1-0

  NK Varteks

 • 1